Profile

Tehnician Mentenanta Utilaje industriale

Poziții disponibile: 2 poziții
1891

Angajam pentru fabrica de mancare de animale din Bretten, 75015 (Baden-Württemberg – Germania)

Tehnician Mentenanta – Utilaje industriale

cu abilitati practice si pregatire tehnica (lacatus sau similar) pentru:

Atributii:

Detectarea defectelor si remedierea acestora in timp util

Mentenanta corectiva pentru echipamentele din ariile de productie (asamblare manuala si automata)

Identificarea cauzelor defectelor si propunerea de solutii.

Efectuarea in regim controlat si planificat a activitatii de service / mentenanta si punere in functiune a utilajelor electrice, mecanice sau hidraulice
Reglarea mecanismelor mecanice si hidraulice pentru respectarea parametrilor functionali specificati

Intocmirea de rapoarte si fise tehnice de constatare

Conditii, cerinte si responsabilitati:

Cunostinte de electrica/ mecanica/pneumatica

Disponibilitate de a lucra in doua schimburi

Abilitati de lucru in echipa

Responsabilitate si orientare spre calitate

Experienta in asamblarea utilajelor si efectuarea probelor de functionare;
Experienta in lucrari de intretinere conform specificatiilor fiecarui echipament
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare
Cunoasterea la un nivel mediu-avansat a limbii germane

Se asigura:

Imbracaminte de protectie

Evolutie profesionala si materiala, in cadrul unei echipe de succes

Salariul: min. 12€ brut / ora.

Cazare aprox. 280-300 €/persoana/luna.

Cetatenia romana reprezinta o conditie.

NU SE PERCEPE COMISION‼️
?E-Mail: anca.bacila@houseofjobs.de
?Tel. +40 765 77 42 80 (luni-vineri intre 08:00 – 17:00)

House of Jobs
  • Bretten - Germania