Profile

Sef schimb - Managementul Depozitarii

2184
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Sibiu
Kuka

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta in domeniu
  • Engleza (atat scris cat si citit, nivel avansat este un avantaj)
  • Bune cunostinte operare Office
  • Bune cunostiinte operare SAP
  • Flexibilitate in echipa
  • Comunicare
  • Disponibiliate la ore suplimentare
  • Team spirit

Descrierea postului

Se asigura ca fluxul de materialele este acurat conform receptiei si necesarului din sistem

Coordoneaza echipa logistica responsabila de gestiunea materiei prime, pieselor de cumparat si materialelor auxiliare necesare montajului (bulk)

Se asigura ca aprovizionarea productiei cu materie prima si aprovizionarea montajului prin procesul intern denumit comisionare, se realizeaza in concordanta cu obiectivele companiei: DOT(= delivery on time) si Calitate proces

Se asigura ca depozitarea materialelor este in concordanta cu principiile agreate

Se asigura de inregistrarea corecta a consumului, rebutului, mutarilor de stoc in SAP

Inlocuieste la nevoie personalul lipsa din subordine

Participa activ la sedintele departamentului si cele interdepartamentale

Respecta instructiunile de lucru si se asigura ca personalul din subordine este instruit si respecta intocmai procedurile de lucru si regulamentul intern

Este responsabil de mentinerea corecta a pontajului colegilor din subordine in SINCRON

Mentine o buna colaborare cu departamentele Calitate, Achizitii, Montaj, Project Manager in vederea solutionarii eventualelor diferente de receptie, retur la furnizor, comisionare montaj si cu departametul Lansare in productie pentru efectuarea mutarilor de stoc

Beneficii

  • bonuri de masa
  • cantina subventionata 50%
  • asigurare medicala privata
  • pensie privata la implinirea a 5 ani in cadrul firmei
  • transport decontat
  • al 13-lea salariu
  • card de acces Metro

Kuka
  • Sibiu