Profile

Disponenti pentru firma de transport IN GERMANIA

Poziții disponibile: 3 poziții
1490
FULL-TIME
Logistică & Transport
Elflein Transport GmbH

Descrierea companiei

Compania Elflein a fost infiintata in anul 1932, un succes in transport si logistica de specialitate. De la birourile noastre din Bamberg, Leipzig, Oelsnitz, Hermsdorf, Bor (CZ) și Nyrany (CZ), raspundem cerințelor naționale și internaționale ale pieței transporturilor europene.

De la începutul anilor '70, Elflein sa impus în domeniul aprovizionarii industriei de automobile.

Cu peste 750 de angajați, mai mult de 380 de vehicule și zona de depozitare corespunzătoare, suntem pe deplin pregatiti pentru sarcinile de transport și logistică si cautam noi colegi.

Cerinte:

- Experienta pe o functie similara minim 1 an (coordonare transport)

- Dorinta de munca, fire harnica, muncitoare si descurcareata, implicare si entuziasm

- Cunoasterea limbii germane la nivel bun (B1, B2) - se va testa

- Cunostintele de limba engleza constituie avantaj

- Permis de conducere;

Principalele responsabilitati:

- Organizarea si conducerea activitatatii de transport din departamentul pe care il gestionezi
- Esti persoana de legatura intre soferii nostrii si restul echipei

- Coordonezi soferii in vederea efectuarii curselor
- Mentii legatura stransa cu clientii/colaboratorii companiei

Iti oferim un pachet salarial motivant, bonusuri in functie de performante, telefon de serviciu.
Iti oferim suport in gasirea unei locuinte in Germania si cu toate documentele necesare.

Ai parte de programe de perfectionare si cursuri intensive de limba germana.