Profile

Responsabil Mentenanta Celule de Turnare

992
FULL-TIME
Auto & Automotive
Târgu Mureș
CIE Matricon

·          Studii necesare:

·          Studii superioare de inginerie, subinginerie in domeniul mecanic, hidraulic, automatizari

·          Limba engleză – nivel mediu

·          Cunoștințe operare PC (Excel, Word)

·          Experiență:

·          Experiență de muncă în mediu de producție

·          Experiență în conducerea și coordonarea unei echipe minim 2 ani

·          Cunoștiințe electricitate, electronică, automatizări (Simatic S7)

·          Cunoștiințe hidraulică

·          Competențe și comportamente:

·          Abilități de organizare, coordonare, prioritizare și analiză

·          Abilități de comunicare și ascultare

·          Orientare spre rezultate

·          Atenție la detalii

·          Abilități tehnice

·          Spirit de lider

·          Creativitate în abordarea situațiilor dificile

·          Adaptabilitate la schimbări

·          Rezistență la stress

·          Responsabilități:

·          Suport în coordonarea și organizarea activităților de întreținere și reparații celule de turnare (masini de turnat, prese de stantat, roboti industriali, masini de sablat, cuptoare de topire si cuptoare de mentinere, alte periferice din celulele de turnare), în vederea asigurării funcționării optime a utilajelor și instalațiilor tehnologice

·          Suport în activități de îmbunătățire specifice ariei de responsabilitate

·          Suport în coordonarea echipelor de mecanici și electricieni

·          Oferim:

·          Pachet salarial competitiv bazat pe competenţele profesionale

·          Tichete de masă în valoare de 15 lei

·          Transport la locul de muncă (contravaloare abonament)

·          Integrare imediată

·          Premii ocazionale şi de sărbători

·          Bonus anual de performanţă

·          Alte sporuri, bonusuri și beneficii

·          Cursuri de calificare și instruire la locul de muncă

·          Abonament Spa (fitness, piscină, masaj)

·          Asigurare de viață și accident