Profile

Recruiter

435
FULL-TIME
Retail & FMCG
Iași
Iulius

CINE SUNTEM?

Compania IULIUS dezvoltă și operează, la nivel național, proiecte mixte, cu funcțiuni de retail și office, și centre comerciale de tip mall. Din portofoliul companiei fac parte ansamblurile multifuncționale Palas Iași și Iulius Town Timișoara, precum și rețeaua Iulius Mall, în orașele Iași, Suceava, Cluj-Napoca.

Descrierea postului

- Mediatizează și consolidează brand de angajator pe piața muncii;

- Transmite candidaților informații despre unicitatea și atractivitatea brandului de angajator;

- Aplică și îmbunătățește continuu politica de recrutare, având ca obiectiv identificarea și angajarea celor mai buni candidați;

- Colaborează cu toate departamentele companiei, în vederea realizării profilurilor de candidați, și oferă consultanță internă pentru adaptarea cerințelor la oferta pieței muncii;

- Folosește în mod eficient canalele de recrutare, propune și implementează noi metode;

- Selecteaza candidații și gestionează etapele interviurilor de angajare, personalizându-le în funcție de postul vacant;

- Realizează evaluarea obiectivă a candidaților, alături de echipa de management;

- Se implică în implementarea politicilor de integrare a noilor angajați;

- Se asigură de adaptarea eficientă a noilor angajați, colaborând cu managerul direct pentru a le asigura suportul necesar.

Cerinte

- Studii superioare în domeniul Resurselor Umane, absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă;

- Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;

- Persoană responsabilă, entuziastă, motivată să își atingă obiectivele;

- Fire curioasă și inventivă, orientată spre identificarea și dezvoltarea unor canale și modalități diverse în îndeplinirea sarcinilor de lucru;

- Caracter întreprinzător, capabil să obțină rezultate optime și să aducă plus-valoare independent, dar și în echipă;

- Persoană motivată, dispusă să se autodepășească, care respectă termenele stabilite și este preocupată de obținerea rezultatelor în mod eficient;

- Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat și abilitățile de utilizare cu ușurință a pachetului  MS Office;

- Specializarea și experiență în domeniul recrutării și integrării noilor angajați.

Se oferă

- Pachet salarial motivant;

- Condiții de muncă deosebite, într-un mediu dinamic și stimulativ;

- Posibilitatea integrării într-o echipă tânără, caracterizată prin performanță și succese dovedite.

Recruiter
Iulius
  • Iași