Profile

Recruiter

282
FULL-TIME
Retail & FMCG
Iași
Iulius

Descrierea postului

- Mediatizează și consolidează brand de angajator pe piața muncii;

- Transmite candidaților informații despre unicitatea și atractivitatea brandului de angajator;

- Aplică și îmbunătățește continuu politica de recrutare, având ca obiectiv identificarea și angajarea celor mai buni candidați;

- Colaborează cu toate departamentele companiei, în vederea realizării profilurilor de candidați, și oferă consultanță internă pentru adaptarea cerințelor la oferta pieței muncii;

- Folosește în mod eficient canalele de recrutare, propune și implementează noi metode;

- Selecteaza candidații și gestionează etapele interviurilor de angajare, personalizându-le în funcție de postul vacant;

- Realizează evaluarea obiectivă a candidaților, alături de echipa de management;

- Se implică în implementarea politicilor de integrare a noilor angajați;

- Se asigură de adaptarea eficientă a noilor angajați, colaborând cu managerul direct pentru a le asigura suportul necesar.

Cerinte

- Studii superioare în domeniul Resurselor Umane, absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă;

- Experiență de minim 3 ani pe o poziție similară;

- Persoană responsabilă, entuziastă, motivată să își atingă obiectivele;

- Fire curioasă și inventivă, orientată spre identificarea și dezvoltarea unor canale și modalități diverse în îndeplinirea sarcinilor de lucru;

- Caracter întreprinzător, capabil să obțină rezultate optime și să aducă plus-valoare independent, dar și în echipă;

- Persoană motivată, dispusă să se autodepășească, care respectă termenele stabilite și este preocupată de obținerea rezultatelor în mod eficient;

- Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat și abilitățile de utilizare cu ușurință a pachetului  MS Office;

- Specializarea și experiență în domeniul recrutării și integrării noilor angajați.

Se oferă

- Pachet salarial motivant;

- Condiții de muncă deosebite, într-un mediu dinamic și stimulativ;

- Posibilitatea integrării într-o echipă tânără, caracterizată prin performanță și succese dovedite.

Recruiter
Iulius
  • Iași