Profile

Magaziner

Poziții disponibile: 2 poziții
427
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Brașov
Horizon Global

Candidatul ideal

Peste 2 ani de experienta in domeniul gestiunii si evidentei stocurilor si a intocmirii documentelor aferente;
Minim studii medii;
Atestat/autorizatie masinist masini mobile pentru transporturi interioare;
Experienta in utilizarea de programe de tip ERP;
Bune cunostinte MS Office, Excel;
Capacitate de analiza si sinteza, dinamism, spirit organizatoric, capacitate de stabilire a prioritatilor, flexibiltate, spirit de echipa;
Disponibiltate pentru lucrul in 3 schimburi;

Descrierea jobului

Evidenta materiei prime si a produselor finite, atat fizic cat si scriptic;
Intocmirea si operarea documentelor de gestiune si de evidenta a stocurilor in sistemul ERP si in fisiere Excel;
Deplasarea cu ajutorul motostivuitorului a materiei prime necesare demersului productiv si a produselor finite realizate;
Descarcarea si incarcarea materiei prime si a produselor finite realizate, din si in mijlocul de transport;
Manipularea materiei prime si a produselor finite in compartimentul destinat depozitarii lor;
Furnizarea corecta a materiilor prime spre productie pe baza unei fise de productie;
Verificarea cantitativa si raspunderea pentru materialele si produsele incarcate / descarcate;
Asigurarea, urmarirea, coordonarea si raspunderea de ambalarea corespunzatoare a produselor;
Etichetarea corecta a marfii atat in depozit cat si la livrare;
Organizarea materiei prime depozitate conform normelor interne;

Magaziner