Profile

Tehnician masuratori (Quality controller)

528
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Brașov
Horizon Global

Candidatul ideal

  • Absolvent profil tehnic;
  • Cunostinte desen tehnic - nivel mediu;
  • Experienta in controlul calitatii, de preferat operare 3D;
  • Cunostinte de utilizare a EMM-urilor.
  • Cunostinte de limba engleza-nivel basic;
  • Constituie un avantaj experienta de lucru cu softul Quartis / MCOSMOS / alt program similar folosit pentru masuratori 3D;
  • Cunostinte de modelare 3D constituie avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Spirit dinamic si persuasiune;
  • Disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi si 1 schimb prin rotatie, sambata;
  • Atitudine proactiva pentru imbunatatirea continua a activitatii;

Descrierea jobului

  • Opereaza masinile de masurat in coordonate din department (Wenzel, Mitutoyo);
  • Decide lansarea productiei de serie, dupa verificarea primei piese;
  • Elaboreaza si intocmeste rapoartele de masuratori si rapoartele de testare;
  • Controleaza piesele pe fluxul tehnologic si la final;
  • Stabileste impreuna cu productia corectiile si actiunile corective necesare procesului de fabricatie;
  • Propune solutii de imbunatatire a metodei de control;
Se ofera training la locul de munca.