Profile

Specialist Marketing

555
FULL-TIME
Farma & Medical
Iași
Arcadia

Principalele responsabilități:

  • Participă la dezvoltarea și implementarea strategiei de marketing a companiei;
  • Participă la planificarea, dezvoltarea, organizarea și derularea campaniilor de marketing, a evenimentelor de marketing, vânzări și alte evenimente ale Arcadia (research; propuneri idei/concepte, soluții, proiecte);
  • Realizează analiza pieței și a concurenței relevante pentru domeniul medical;
  • Este responsabil pentru managementul și implementarea campaniilor de Social Media de la concept la implementare;
  • Redactează texte pentru articole de specialitate, comunicări interne, comunicate de presă pentru platformele de social media & website;
  • Gestionează activități de relații publice, relația cu presa și răspunde de comunicarea cu canalele media (redactare și transmitere comunicate de presă, preluarea și gestionarea solicitărilor venite din mass-media);
  • Prioritizează, planifică și gestionează eficient resursele implicate în proiectele de marketing;
  • Realizează rapoarte de eficiență și urmărește lunar indicatorii de performanță stabiliți.

Cerințe:

  • Studii superioare în marketing/ economie/ comunicare/ relaţii internaționale etc.;
  • Experiență relevantă în marketing – minim 3 ani;
  • Limba engleză – nivel mediu/avansat;
  • Utilizare avansată MC Office;
  • Cunostințe avansate de gestionare a platformelor de socializare;
  • Cunostinte avansate de operare PC (Photoshop, Wordpress, Adobe);
  • Abilități puternice de comunicare verbală și scrisă;
  • Capacitate de analiză, sinteză și redactare concisă și corectă a informațiilor;
  • Creativitate, flexibilitate și originalitate;
  • Atenție la detalii și perseverență în obținerea unor servicii de calitate;

Ofertă:

  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea celei mai mari rețele medicale private din nord-estul României;
  • Mediu de lucru profesionist;
  • Pachet salarial motivant;
  • Abonament corporate - servicii medicale ARCADIA;
  • Susținerea financiară pentru participarea la programe de pregatire profesională;
  • Instrumentele de lucru necesare (laptop, mobil etc.);
  • Colaborare pe perioadă nedeterminată.
Arcadia
  • Iași