Profile

Șofer autocamion

2007
FULL-TIME
Retail & FMCG
Cluj-Napoca
Farmec

Locație: Departament logistică

În calitate se șofer autocamion - mașină de mare tonaj, veți asigura transporturile de marfă din cadrul depozitului central la depozitele filialelor Farmec către clienți (rețele de supermarketuri și distribuitori), cu respectarea reglementărilor, normelor şi restricţiilor legislative.

Responsabilităţi:

  • Întocmirea și obținerea documentelor de transport;
  • Pregătirea autovehiculului pentru cursă;
  • Efectuarea transporturilor de marfă;
  • Asigurarea şi supravegherea încărcarii și descărcării mărfurilor;
  • Parcarea autovehiculului la locul indicat de angajator, imediat după încheierea cursei;
  • Raportarea către superiori a tuturor incidentelor petrecute pe drum.

Cerinţe:

  • Permis de conducere categoria B+C+E+D;
  • Certificat de pregătire profesională - transport marfă;
  • Certificat de pregătire profesională - ADR colete;
  • Cartelă conducător auto (card tahograf);
  • Autorizație ISCIR stivuitorist/ motostivuitorist valabilă – constituie un avantaj.

Ce competențe am dori să dețineți:

  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Munca în echipă;
  • Rezolvarea de probleme;
  • Planificare și organizare.

Ce vă putem oferi noi:

  • Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă, prime ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), decontare abonament de transport în comun, discount-uri pentru achiziția de produse și servicii Farmec, zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere.
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.
Farmec
  • Cluj-Napoca