Profile

Inginer de proces

Poziții disponibile: 4 poziții
564
FULL-TIME
Auto & Automotive
Zalău
Michelin

Candidatul ideal

Cerințe:

- studii superioare finalizate, preferabil în domeniul tehnic;
- persoană metodică, riguroasă, capabilă să înțeleagă un proces la nivel de flux de producție;
- gândire rațională și logică, de tip argumentativ;
- persoană orientată către progres;
- abilități de comunicare și relaționare, la toate nivelurile ierarhice;
- cunoașterea limbii engleze/franceze constituie avantaj;
- cunoștințe solide de MS Office (în special Excel);

Descrierea jobului

Responsabilități:

- efectuează studii de organizare asupra proceselor de producție;
- definește modul de lucru optimizat la posturile de fabricație;
- realizează diagnosticul ergonomic al posturilor din perimentrul de care este responsabil;
- calculează timpii unitari de producție, efectivele necesare și capacitățile teoretice în producție;
- generează soluții pentru îmbunătățirea proceselor de producție și propune scenarii posibile de implementare;
- urmărește aplicarea pe teren a acțiunilor propuse și comunică cu persoanele implicate.

Descrierea companiei

Michelin, lider în domeniul anvelopelor, este dedicată îmbunătățirii sustenabile a mobilității bunurilor și persoanelor prin producția, distribuția și comercializarea de anvelope pentru fiecare tip de vehicul. Aceasta oferă, de asemenea, servicii inovatoare ce sprijină afacerile, servicii de mobilitate digitale și publică ghiduri de călătorie, ghiduri pentru hoteluri și restaurante, hărți și atlase rutiere.  Grupul Michelin și-a început activitatea în România în august 2001. În prezent, Michelin are în România aproximativ 4000 de angajați, 3 uzine, 2 la Zalău și una la Florești și o rețea comercială. Începând cu anul 2018, Bucureștiul a devenit centru de coordonare a regiunii Europa Centrală (20 țări).

Michelin România SA va prelucra aceste date conform Regulamentului General privind Protecția Datelor nr. 679/2016, în scopul recrutării și selecției candidaților. Înainte de a ne trimite aceste date, te rog să consulți informațiile referitoare la modul în care sunt prelucrate datele tale cu caracter personal, precum și drepturile pe care le ai cu privire la acestea, accesând Politica noastră privind prelucrarea datelor personale, pe site-ul nostru, la adresa https://www.michelin.ro/continut-web/confidentialitate.

Michelin
  • Zalău