Profile

Receptionera / Secretara

2233
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Oradea
FAIST Mekatronic

Receptionist

Recepționeră

Companie: FAIST Mekatronic

Locație: Oradea, România

Departament:  SCM

Tip contract: Full-Time

Experiența necesară: nu este necesară

Program de lucru: în 2 schimburi: sch. 1 orele 08:30 – 17:00, sch. 2 orele 10:30 – 19:00

Descrierea postului

• Asigurarea comunicării între firmă şi clienţi (interni şi externi), precum şi între departamentele firmei

• Asigură repartizarea informaţiilor dinspre management către toate departamentele firmei, precum şi în sens invers.

• Asigură transmiterea informaţiilor primite din afara firmei, precum şi a celor către exteriorul firmei, persoanelor cărora li se adresează.

• Asigură protocolul aferent vizitatorilor.

• În cazul în care persoana care primeşte vizita este ocupată / lipseşte, pune oaspeţii în legatură cu altcineva care cunoaşte problema.

• Manifestă atenţie faţă de toate persoanele străine care vin în firmă indiferent în ce calitate se prezintă acestea.

• Activităţi administrative

• Gestionează papetaria: verificare stoc, comenzi, completarea registrului de evidenţă-eliberare bunuri, recepţia mărfurilor în ceea ce priveşte papetăria.

• Ţine la zi evidenţa interioarelor personalului şi o transmite de fiecare dată când apar modificări.

• Face rezervări pentru bilete de avion, hotel; urmăreşte rezervările şi facturarea corectă a acestora, cere confirmări pentru emiterea biletelor de la persoanele competente.

• Întocmeşte si organizeaza comenzile de transport de la şi spre aeroport, hotel, etc. ale vizitatorilor și colaboratorilor FAIST.

• Înregistrare facturi de la furnizori.

• Potriveşte toate facturile primite de la depozit cu comenzile primite de la achiziţii şi ţine evidenţa

acestora;

• Verifică dacă facturile sunt însoţite de documentele aferente: comandă achiziţie şi toate documentele însoţitoare de transport (CMR, aviz de însoţire).

Cerințele postului

• Engleză nivel avansat

• Permis categoria B

• Aspect fizic plăcut

Beneficii:

• Masa calda

• Tichete de Masa

• Transport gratuit

• Asigurare medicala privata

• Tichete cadou de Sarbatori

• Bonus anual de performanta

• Bonus loialitate

  • Oradea