Profile

Inginer mecanic mentenanta

107
FULL-TIME
Recrutare
Bucuresti
Prohuman

Candidatul ideal

  • -          Absolvent studii superioare tehnice
  • -          Inginerie mecanica, electrotehnica
  • -          Minim 2 ani experienta intr-un post similar
  • -          Limba engleza - nivel avansat

Descrierea jobului

  • -          Coordoneaza activitatea tehnicienilor
  • -          Propune planul de buget pe utilajele repartizate
  • -          Urmareste incadrarea costurilor in buget la nivel de utilaje repartizate
  • -          Urmareste evolutia indicatorilor de performanta la nivelul utilajelor repartizate
  • -          Coordoneaza şi supravegheaza activitatea de întreţinere preventive a echipamentelor de producţie şi auxiliare repartizate
  • -          Stabileste atribuţiile şi responsabilităţile tehnicienilor referitoare la procedurile de mentenanta pentru utilajele repartizate astfel încât activităţile specifice să îndeplinească în totalitate cerinţele de mentenanta preventiva.
  • -          Asigura disponibilitatea utilajelor repartizate, prin intretinere preventiva, planifică şi asigură efectuarea reparaţiilor necesare.
  • -          Asigura ca utilajele repartizate aflate în exploatare respecta cerinţele normativelor tehnice in vigoare;
  • -          Realizeaza si imbunatateste instructiunile de lucru specifice (plan intretinere, plan gresare, plan masuratori vibratii, masuratori duritati subansamble cu elemente cauciucate, etc) pentru utilajele repartizate
  • -          Aplică prevederile procedurilor de sistem şi instrucţiunile de lucru specifice departamentului de mentenanta
  • -          Pregateste si asigura personalul si materialele necesare pentru realizarea actiunilor de reparatii si imbunatatiri prevazute in planul de actiuni
  • -          Concepe si implementeaza proiecte TPM pentru utilajele repartizate
  • -          Mentine evidenta pieselor de schimb utilizate in cadrul reparatiilor efectuate si asigura existenta unui stoc critic minim stabilit anterior

Prohuman