Profile

Sef Dezvoltare ERP

180
FULL-TIME
Recrutare
Bucuresti
Prohuman

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare in domeniul IT
  • Experienta in dezvoltare soft ERP, servere, prelucrari baze de date, raportari financiare
  • Experienta in testare software
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat; constituie un plus cunosinte de limba germana
  • Cunostinte foarte bune de Microsoft Dynamics Navision si Microsoft SQL Server
  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani
  • Project Management

Descrierea jobului

  • Asigurarea suportului pentru aplicațiile IT
  • Efectuarea de mentenanță corectivă și preventivă pentru a optimiza fluxul de operare al utilizatorului
  • Participarea la implementarea sistemului prin efectuarea de teste de sistem, controlul execuției furnizorilor locali și colaborarea cu instruirea utilizatorilor
  • Configurarea și customizarea aplicațiilor software pentru a îndeplini cerințele business-ului
  • Testarea software-ului
  • Managementul change request-urilor
  • Elaborarea de rapoarte cu privire la activitatea companiei, inclusiv raportari contabile
  • Elaborarea/ configurarea de noi rapoarte dupa cerinta utilizatorilor
  • Instruirea utilizatorilor in ceea ce priveste folosirea aplicatiei Navision
  • Analizarea cerintelor, instalarea si configurarea aplicatiei ERP
  • Participarea la identificarea si analiza fluxurilor care vor fi configurate in aplicatie
  • Implicarea in testarea fluxurilor configurate in aplicatie

Prohuman