Profile

Inginer tehnolog. Inginer producție (țeavă)

4341
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Brașov
Stabilus

Candidatul ideal:

·         Absolvent al unei Facultati Tehnice: Facultatea de Știința și Ingineria Materialelor, specializarea Ingineria sudării

·         Minim 1-2 ani experienta in productie in domeniul tehnic;
Limbi straine: limba engleza (minim mediu); limba germana (avantaj);

·         Cunostinte PC: MS-Office; SAP (avantaj)

·         Capacitate de concentrare si analiza, calm si perseverenta; atitudine pozitiva si abilitate de a mobiliza echipa din subordine; adaptabil la sarcini de lucru schimbatoare; intocmirea de rapoarte clare si corecte.

Descrierea jobului:

Descriere activitate:

  • Inginerul asigura indeplinirea tuturor indicatorilor de performanta,

  • planifica actiunile de scolarizare a personalului operator;

  •  asigura formarea continua a acestuia;

  •  asigura realizarea de catre personalul din subordine a productiei cerute la nivelul calitativ impus de standardele companiei.

    Principalele activitati:

  • verificarea respectarii de catre angajatii din aria de productie da care raspunde , a parametrilor de process

  • urmarirea autocontrolului executiei

  • realizarea capabilitatii masinii (MFU )

  • Creerea de MA-info, realizarea rapoartelor 8D, impreuna cu departamentul de calitate

  • asigurarea imbunatatirea continua a calitatii si reducerea pierderilor si a rebuturilor

    Competente tehnice:

  • asigurarea unei fabricatii la termen, in cantitatea planificata si conform calitatii prescrise

  • imbunatatirea continua a timpilor principali de utilizare a timpilor de tact, a timpilor alocati si a timpilor de echipare

  • definirea obiectivelor convenite in scopul reducerii timpilor de echipare cu sefii de department

  • asigura functionarea corecta a utilajelor din subordine

  • participa la analiza cauzelor defectiunilor si elaborarea unor metode de solutionare impreuna cu responsabilii de linie

  • reducerea timpilor de defectare si de oprire

  • imbunatateste continuu ordinea si curatenia in zona sa de responsabilitate.

  • realizarea matricei de calificare

  • scolarizarea si instruirea personalului

  • participa la elaborarea instructiunilor de lucru si reglaj ale utilajelor

  • implicare in imbunatatirea continua si reducerea costurilor legate de intretinerea utilajelor

    • completeaza si actualizeaza documentatia zonei repartizate cu privire la caracteristicile utilajelor

    • organizeaza activitatea de asigurare a necesarului de scule si dispositive

    Competente personale:

    Sa aiba insusiri de personalitate : seriozitate/ responsabilitate, loialitate, hotarare, autocontrol,calitati psihice necesare: spirit de observatie si de echipa, viteza de reactive, rabdare, capacitate de comunicare

In procesul de productie , inginerul trebuie sa respecte standardele de protectie a mediului si de sanatate in munca cat si normele generale de protectie a muncii si normele specifice de sanatate si securitate ocupationala si sa respecte ROI.

Avantaje şi beneficii:

  • Pachet salarial competitiv;

  • Programe de dezvoltare personală & şcolarizare;

  • Pachet de servicii medicale private;

  • Reduceri costuri cantină; Tichete de masă;

  • Decontare costuri abonamente transport & combustibil pentru angajații navetişti;

  • Prime de compensare a ideilor de îmbunătăţire;

  • Reduceri sala fitness & centru de recreere.

Descrierea companiei noastre:

Compania Stabilus este cunoscută la nivel global pentru produsele inovative. Cu ajutorul arcurilor cu gaz, amortizoarelor şi acţionărilor electromecanice, acest grup puternic de companii înfiinţat în 1934 în Koblenz, Germania, îmbunătăţeşte utilizarea cu uşurinţă  atât a  vehiculelor, cât şi a altor produse de zi cu zi.

            Timp de 8 decenii de tradiţie şi inovaţie, Stabilus a reuşit să deschidă filiale în 10 ţări prezente pe 5 continente. Fiind o companie care activează la nivel global, aceasta a dezvoltat o rețea internațională de vânzări și servicii în aproape 50 de ţări. Astfel, Stabilus s-a dezvoltat în România acum 14 ani şi în acest moment deţine 2 sedii de producţie și de birouri în Braşov precum: Gas Springs şi Powerise, în ambele sedii activând aproximativ 1500 de angajaţi.

            Tradiţia în cinematică, respectarea cu exigenţă a standardelor de calitate şi spiritul inovator al ţării de origine - Germania - constituie temelia companiei STABILUS. Pe această bază, STABILUS oferă angajaţilor săi perspective interesante, condiţii de muncă exemplare şi beneficii suplimentare. Stabilus contribuie la creşterea economică a României, iar construcţia noilor fabrici atestă dorinţa fermă de a rămâne aici pe termen lung. Pentru angajaţii noştri, vom crea un mediu în care să se simtă confortabil, să continue să-şi dezvolte competenţele şi să împace viaţa profesională cu cea de familie. Stabilus contribuie la creşterea economiei României iar construirea de noi fabrici atestă dorinţa puternică de a rămâne aici pe termen lung. Pentru angajaţii noştri vom crea un mediu în care să îşi dezvolte abilităţile şi, mai ales, să îşi echilibreze viaţa profesională şi cea de familie.

Dacă îţi doreşti să faci parte din echipa noastră dinamică, aşteptăm să ne contactezi!

STABILUS – Technology gives comfort!

    Stabilus