Profile

Responsabil si mentor soferi

673
FULL-TIME
Logistică & Transport
Oradea
H.Essers Oradea

Candidatul ideal

  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Stapan pe sine;
  • Cunostinte de operare PC (MS Office, MS Outlook);
  • Engleza avansat+ alte limbi straine constituie un avantaj
  • Obiectivitate in aprecierea problemelor, in analiza situatiilor specifice activitatii pe care o desfasoara;
  • Atitudine proactiva, civilizata si obiectiva in relatiile cu superiorii si colegii;
  • Abilitati organizatorice bine dezvoltate;
  • Flexibilitate, dinamism (mobilizare/actionare rapida), spirit de echipa;
  • Rezistent la stres;
  • Nivel crescut de inteligenta emotionala;
  • Permis de conducere C+E constituie un avantaj;

Descrierea jobului

  • Patrarea sub control a concediilor;
  • Ascultarea si analizarea problemelor conducatorilor auto;
  • Managementul conducatorilor auto de pe curtile interioare;
  • Raportarea directa catre Team Leader Driver Mentor;
  • Capacitatea de a prezenta instruiri periodice tematice pentru conducatorii auto;
  • Analiza costurilor operationale (deconturi soferi);
  • Gestionarea problemelor zilnice operationale;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara si starinatate;
  • Administrarea documentelor specifice (viza Turcia, documente A1, roviniete etc.)
  • Asigurarea in permanenta unui flux continuu de conducatori auto pe camioane;
  • Pastrarea unei relatii pozitive si profesionale cu celelate departamente implicate;
  • Spirit orientat catre clientii interni si externi;

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Card de combustibil;
  • Asigurare de sanatate privata;
  • Mediu de lucru la nivel occidental;

Descrierea companiei

Furnizorul de servicii în domeniul logistic, „H. Essers”, oferă soluţii personalizate şi integrate de transport şi logistică în întreaga Europă.

Compania „H. Essers” a fost înfiinţată în anul 1928 de către Henri Essers. Între timp, aceasta a devenit unul din liderii europeni în domeniul societăţilor de transport şi logistică care activează în sectorul chimic, farmaceutic / asistenţă medicală, precum şi în cel al bunurilor de înaltă calitate. În ultimii 10 ani, societatea de transport a cunoscut o dezvoltare puternică, datorită creşterii autonome şi a unor achiziţii strategice. În anul 2017 H.Essers a înregistrat o cifră de afaceri de 646 milioane euro.

H.Essers oferă soluții rapide, eficiente și de înaltă calitate din 71 de puncte strategice situate în 17 țări, pentru orice solicitare de transport paneuropean, de la 1 kg până la capacitate maximă.

Serviciile noastre includ:

-transporturi în regim de grupaj, de camion parțial încărcat (LTL) și de camion complet (FTL) -transport cu temperatură controlată -transport de mărfuri periculoase (ADR) -transport de containere -transport în condiții de maximă siguranță -transport aerian

  • Oradea