Profile

CONTABIL ACTIVE FIXE, CHISINAU

589
1
FULL-TIME
Altele
Chișinău
Gas Natural Fenosa Moldova

Fii parte din echipa Î.C.S.”RED Union Fenosa”S.A.

 Oportunitate de angajare în echipa Î.C.S.”RED Union Fenosa”S.A. –  întreprindere ce prestează servicii de distribuție a energiei electrice la tarife reglementate pe teritoriul Republicii Moldova – Angajăm contabil active fixe, cu locul de muncă în or. Chișinău – Oferim salariu motivant şi oportunităţi de dezvoltare profesională

 Detalii despre funcția vacantă. Activităţi şi responsabilităţi:

- Să realizeze înregistrarea operaţiilor economice în contabilitatea financiară şi în aplicaţia de gestiune a activelor fixe, conform normativelor contabile.

- Să realizeze ajustarea proceselor economice la activităţile operative, rezolvînd incidentele care apar.

- Să colaboreze la elaborarea planului conturilor de gestiune şi structură şi catalogul conturilor de gestiune a activelor fixe.

- Să aplice şi să colaboreze în elaborarea modelului de active fixe, verificînd datele, interelaţiile, parametrii, tabelele auxiliare etc.

- Să realizeze înregistrarea corectă a operaţiilor economice referitoare la procesul de active fixe în exploatare şi în curs de execuţie.

- Să realizeze calcul adecvat al sarcinilor financiare suportate la întroducerea activelor fixe noi, amortizări şi lichidări a activelor.

- Să colaboreze la elaborarea rapoartelor necesare pentru gestiunea unităţilor operative.

- Să respecte normele, procesele, procedurile şi toate documentele ce ţin de Sistemul de Management integrat pentru calitate, mediu, sănătate şi securitate în muncă.

Pe lângă salariu motivant, oferim cu drag şi alte beneficii:

Lucru într-o echipă prietenoasă

  • Posibilităţi de creştere profesională
  • Tichete de masă oferite ca beneficii suplimentare
  • Locul de muncă în or. Chișinău

Am aprecia în candidaţi următoarele calităţi şi cunoştinţe:

  • Studii superioare în domeniul economic
  • Responsabilitate, onestitate, corectitudine
  • experiența de muncă va constitui un avantaj
  • Cunoașterea calculatorului și a sistemelor informatice specifice activității
  •  Organizare, precizie, atenţie la detalii
  • Capacitatea de stabilire a priorităţilor și luare a deciziilor

De ce să aplicaţi:

Pentru că suntem cea mai mare întreprindere de distribuție a energiei din Moldova

Pentru că considerăm angajaţii drept valoarea cea mai importantă a întreprinderii

Unde să aplicaţi:

Adresa noastră: mun. Chişinău, str. A. Doga 4, Direcţia Personal, Organizare și Cultură

E-mail resurse_umane@ufmoldova.com

Telefoane de contact: 022-431-589; 022-431-535

  • Chișinău