Profile

Responsabil recrutare

632
FULL-TIME

Studii: Superioare – domeniul Psihologie reprezinta avantaj

Limbi straine : Engleza- nivel conversational avansat;

Minimum 1 an experienta in recrutare si o buna cunoastere a a pietei locale a muncii, cunostinte bune de operare PC ( Word, Excel, PPT )

Competente:

Abilitati dezvoltate de comunicare

Planificare si organizare, incadrare in termene

Orientare spre client, rezultate si calitate

Atentie la detalii,  munca in echipa, proactivitate

Capacitate de evaluare, analiza si observatie comportamentala

Responsabilitati:

Raspunde de procesul de recrutare si selectie a personalului direct productiv pana la nivelul de Tehnicieni inclusiv, conform strategiei de personal si procedurii interne de lucru:

  • Discutarea profilului de recrutat si stabilirea competentelor cheie cu clientul intern

  • Conceperea si postarea anunturilor de recrutare interne sau externe,

  • Sustinerea interviurilor cu candidatii, evaluarea acestora, ofertare

  • Reprezentarea companiei la evenimente legate de recrutare

  • Realizarea Exit Interview-urilor

  • Intocmirea rapoartelor aferente procesului de care raspunde, unde este cazul

    Planifica, organizeaza si prioritizeaza activitatile proprii in functie de termenele de predare

    Identifica si analizeaza canalele potrivite pentru recrutare

    Cauta activ candidatii potriviti prin diverse mijloace si canale ( portaluri de cariere, social media, recomandari, cautari directe, baze de date online si alte instrumente)

    Realizeaza screeningul candidatilor, respectiv interviuri telefonice in vederea recomandarii candidatilor potriviti pentru urmatoarea etapa in procesul de recrutare

    Dezvolta baza de date a candidatilor

Hirschmann Romania