Profile

Tehnician Testare si Calibrare

60
1
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Cluj-Napoca
Emerson

Candidatul ideal

  • Absolvent de liceu sau colegiu tehnic sau similar (de preferinta, electronic/ electromecanic);
  • Minim 2 ani experienta in domeniul tehnic pe o pozitie similara (domeniul electronic si mecanic);
  • Cunostinte de utilizare a calculatorului;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Asamblarea componentelor electromecanice, testarea si calibrarea produselor Roxar;
  • Pregatirea componentelor ce urmeaza a fi ansamblate, in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
  • Montajul si punerea in functiune a componentelelor, in conformitate cu instructiunile de lucru;
  • Testarea produsele si subansamblelor; completarea datelor referitoare la rezultatele testelor in conformitate cu comanda de productie si cu instructiunile de lucru;
  • Participarea la estimarea de cantitati necesare ansamblelor si a timpilor de munca;
  • Controlul vizual al placilor electronice de baza;
  • Lipirea cristalului pe placile electronice de baza;
  • Lipirea/dezlipirea diferitelor componente electronice pe placile de baza;
  • Analiza datelor primite de la calculator in urma testelor si calibrarilor efectuate si luarea de decizii pentru a atinge cerintele de calitate din procesul de productie;
  • Realizarea testelor de senzitivitate pe dispozitive speciale (placa cu ultrasunete, dispozitiv de calibrare, etc);
  • Utilizarea camerei climatice pe baza unor programe deja prestabilite;
  • Prepararea rasinii pentru umplerea senzorilor sau a ansamblelor create;
  • Realizarea testului electric (450 volti) pentru sezori cu dispozitiv dedicat;
  • Realizarea de ansamble mecanice pentru pozitionarea ansamblele electronice .

Emerson
  • Cluj-Napoca