Profile

Operator CNC

52
1
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Cluj-Napoca
Emerson

Candidatul ideal

- Calificare , experienta si cunostinte de prelucrari prin aschiere;
- Cunostinte solide de operare masini cu comanda numerica; ( constituie un avantaj cunostintele de programare CNC);
- Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi.
- Constituie un avantaj experienta de operare si programare pe CNC Mazak si programul Mazatrol;
- Cunostinte desen tehnic si tolerante;
- Cunostinte de SDV, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie;
- Operare PC – nivel de baza;
- Absolvent Liceu (avantaj).

Descrierea jobului

- Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru, si ordinul de fabricatie;
- Identifica produsele finite necorespunzatoare
- Inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata;
- Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC.
- Observarea procesului si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarea neconforma, folosind echipamente de masura si control;
- Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime,
- Verifica metrologic produsele dupa prelucrare;
- Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
- Mentine in bune conditii de functionare echipamentele si instrumentele de lucru.

Emerson
  • Cluj-Napoca