Profile

IT Administrator

672
1
FULL-TIME
Auto & Automotive
Bucuresti
Expleo Romania

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta in domeniu;
  • Studii superioare finalizate sau in an terminal
  • Cunostinte retele TCP/IP
  • Cunostinte Windows 2000/ NT, Server 2003
  • Cunostinte UNIX (HP-UX, Solaris 10, Linux)
  • Cunostinte hardware PC
  • Capacitati deosebite de analiza si interpretare a cerintelor de business si de proiectare de solutii tehnice
  • Capacitatea de rezolvare a problemelor, spirit analitic;
  • Atentie la detalii
  • Capacitate de comunicare directa (fata in fata sau la telefon) cu clientii
  • Limbi straine: Engleza, nivel mediu-avansat

Descrierea jobului

  • Monitorizarea bunei functionari a retelei la nivelul server-elor, echipamentelor din retea, aplicatiilor;
  • Administrarea hardware si software a tuturor serverelor companiei;
  • Oferirea de servicii de suport tehnic angajatilor companiei;
  • Seteaza si configureaza fiecare calculator in parte;
  • Configureaza adrese de e-mail pentru fiecare angajat al firmei;
  • Instaleaza si intretine activitatea intregului echipament tehnic (calculatoare, imprimanta, copiator, telefoane, fax – centrala telefonica)