Profile

Inginer Silvic/Sef de schimb secundar

1332
1
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Reghin
Kastamonu

Cerinte:

Studii superioare de specialitate (Silvicultura, Industria lemnului, etc)
Cunostinte de Lb. Engleza
Persoana receptiva cu spirit de initiativa si orientata spre nevoile clientului
Abilitati de coordonare si organizare
Capacitate de munca in echipa

 Constituie avantaj:

Experienta in domeniul industriei lemnului, cunoasterea programului SUMAL si a aplicatiei Wood Tracking

 Responsabilitati:

Efectuarea receptiei cantitative si calitative a materialului lemnos ( cubaj, sortare, documente etc)
Gestionarea depozitului de busteni, planificarea, sortarea si pregatirea masei lemnoase pentru departamentul de productie
Asigura buna organizare a activităţii departamentului pe zonele de lucru indicate de catre seful de schimb
Intocmirea documentelor necesare evidentei masei lemnoase
Supravegherea desfăşurarii procesului de depozitare şi se asigura de respectarea cerintelor interne cu privire la cantarirea materialului lemnos, receptia si sortarea in vederea depozitarii
Participa la incarcarea / descarcarea materialului lemnos si verifica conformitatea acestuia cu documentele de insotire a marfii
Coordoneaza activitatea operatorilor de utilaj, a operatorilor de cantar, a drujbistilor si a muncitorilor necalificati

 Beneficii:

Pachet salarial competitiv
Ore suplimentare plătite
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Asigurare de viata si de accidente
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
Cursuri de calificare şi instruire la locul de munca
Posibilitate dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie multinationala
Transport asigurat pe ruta Tg-Mures-Reghin si retur sau pentru rutele existente din imprejurimi

! Persoanele interesate sunt rugate să îşi trimită CV-ul pe adresa de email:  resurse.umane@kastamonu.ro,  sau îşi pot depune CV-ul direct la Recepţia Clădirii Administrative în Reghin, Str. Ierbus, nr. 37, judeţul Mureş.

Kastamonu
  • Reghin