Profile

ANALIST CONTROLUL CALITATII

Poziții disponibile: 2 poziții
4830
1
FULL-TIME
Farma & Medical
Târgu Mureș
Sandoz

Profilul candidatului:

  • Foarte responsabil, conștiincios;
  • Dornic să învețe, să se dezvolte permanent
  • Dornic să lucreze într-un mediu tânar şi dinamic;
  • Meticulos; Disciplinat;  Organizat;
  • Cu spirit de echipă;

Departament: Calitate - Laborator fizico-chimic

Responsabilități principale:

Efectuează analiza fizico-chimică a probelor recepționate în laborator, conform procedurilor analitice și specificațiilor de calitate;

Prepară reactivii necesari efectuării analizelor;

Colaborează cu departamentul de Dezvoltare analitică în scopul efectuării analizelor relaţionate cu transferul şi validarea metodelor analitice;

Completează cu responsabilitate toate evidenţele scrise ale Laboratorului de control (fişele de lucru, registre de materiale, registrele aparatelor);

Sesisează orice rezultate în afara specificațiilor și participă la investigarea de laborator în vederea identificării sursei;

 Cerinte:

  • Studii superioare în domeniul farmaceutic (farmacie, chimie, inginerie chimică) sau postliceale de asistent de farmacie;
  • Cunoștințe de chimie;
  • Cunoștințe în utilizarea echipamentelor de laborator: balanţă analitică, pH-metru, spectrofotometru UV; cunoştinţele de cromatografie de lichide HPLC şi gaz-cromatograf constituie avantaj;
  • Cunoștințe de limba engleza la un nivel mediu;
  • Cunoștințe de operare calculator;
Sandoz
  • Târgu Mureș