Profile

Inspector Calitate

2460
2
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Iași
BMT Aerospace

CANDIDATUL IDEAL

•         Studii medii – profil real/ tehnic;

•         Studii superioare (profil tehnic) – constituie avantaj;

•         Experiență în domeniul industrial – 2 ani;

•         Cunoștințe de operare PC: Excel și Word;

•         Disponibilitate de a lucra în schimburi;

•         Experiență în manevrarea instrumentelor de măsură;

•         Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine.

DESCRIEREA JOBULUI

•         Verifică documentația de producție pentru a se asigura că procesul a fost respectat;

•         Solicită și compune dispozitive de control și măsură;

•         Efectuează inspecția primului articol;

•         Efectuează inspecția finală dimensională și vizuală;

•         Asigură închiderea proceselor;

•         Colaborează cu departamentele tehnologice și producție;

•         Generează rapoartele materialelor neconforme și se ocupa de soluționarea lor;

•         Verifică documentația de expediție de la subcontractori si corectitudinea certificatelor pentru acceptare.

  • Iași