Profile

Tehnician Mentenanta CNC

2235
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Iași
BMT Aerospace

CANDIDATUL IDEAL

•         Studii medii sau superioare de specialitate (electronică, electrotehnică);

•         Experiență în domeniu – minim 2 ani;

•         Cunoștințe în domeniul electric, electronic, mecanic și hidraulic;

•         Seriozitate, atent la detalii și cu simt organizatoric;

•         Dinamic, gândire analitica;

•         Spirit de inițiativă, confidențialitate;

•         Disponibilitate de a lucra în schimburi;

•         Lucrul in echipa , profesionalism;

•         Cunoștințe utilizare PC – reprezintă un avantaj;

DESCRIEREA JOBULUI

•         Urmărește buna funcționare a mașinilor, utilajelor și instalațiilor;

•         Execută intervenții directe la repararea echipamentelor electrice, mecanice; hidraulice, pneumatice;

•         Răspunde de activitatea compartimentului de “Crash Maintenance” (Întreținere Operativa) din cadrul departamentului;

•         Răspunde de starea tehnică a utilajelor și instalațiilor;

•         Execută lucrări de întreținere preventivă / predictivă conform instrucțiunilor;

•         Analizează cauzele defecțiunilor propunând acțiuni preventive/predictive.

  • Iași