Profile

Sef Achizitii

3936
FULL-TIME
Producție & Tehnică
Reghin
Kastamonu

Şef achiziţii

Cerinţe:

Studii superioare finalizate
Limba engleză - nivel conversaţional
Bune cunoştinţe de utilizare a PC-ului (MS-Office: Excel, Word)
Nivel înalt de angajament şi de motivaţie, sociabilitate, spirit de muncă în echipă
Persoană organizată, responsabilă, cu spirit de iniţiative
Abilităţi foarte bune de comunicare şi prezentare
Constituie avantaj – experienţă în domeniul producţiei

Responsabilităţi:

Răspunde de procesul de achiziţie al materialelor, componentelor, produselor, echipamentelor şi serviciilor conform cerinţelor interne ale fabricii şi procedurile specifice;
Stabileşte sursele de aprovizionare, negociază şi evaluează ofertele primite
Propune contractarea sau comandarea fermă a acestora în condiţiile optime de preţ, calitate, livrare şi plată;
Se asigură de recepţionare produselor comandate şi de conformitatea acestora;
Monitorizează respectarea clauzelor contractuale şi executarea contractelor în condiţiile agreate;
Prospectarea pieţei de profil şi identificarea oportunităţilor de îmbunătăţire a proceselor de achiziţii;
Analiză costurilor specific şi găsirea de oportunităţi de îmbunătăţire
Colaboareaza direct atât cu departamentele interne ale fabricii sau grupului cât şi cu furnizorii;
Raportează periodic situaţia achiziţiilor şi realizează analize şi comparaţii asupra eficienţei procesului de achiziţii.

Beneficii:

Pachet salarial competitiv şi alte bonusuri în funcţie de performanţe
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Hrană rece şi lactate
Asigurare de sănătate
Cursuri de calificare şi instruire
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Zile de concediu în plus, conform vechimei în muncă

Kastamonu
  • Reghin